Grecko zachrani Euro aj Eurozonu systemom ,,Slepí vedú slepých"

Autor: Robert vaculčiak | 21.7.2015 o 9:49 | (upravené 21.7.2015 o 17:37) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  102x

Včera Gréci uhradili všetky nedoplatky, potvrdil Medzinárodný menový fond (MMF). Aj Európska centrálna banka hlási, že Gréci načas splatili svoje záväzky.

Čo sa vlastne včera stalo?
Ako je známe, Grécko je bankrot a už koncom júna prestalo splácať svoje záväzky. Medzinárodnému menovému fondu neuhradilo Grécko niečo vyše dvoch miliárd € a Európskej centrálnej banke bolo včera splatných 3,5 miliardy €.
.
Aby sa eurohujeri mohli tváriť, že všetko je ok a politika „zachraňovania“ funguje, poskytol dočasný euroval EFSF v rozpore s pravidlami včera Grécku preklenovací úver vo výške 7,19 miliárd €. To sú ďalšie peniaze, ktoré nebudú nikdy splatené. Týchto 7,19 miliárd € bolo použitých nasledovne: Nezaplatené splátky voči Medzinárodnému menovému fondu 2,05 miliardy €, včera splatná splátka voči Európskej centrálnej banke 3,50 miliardy €, príslušné úroky pre ECB 0,70 miliardy €, splátka voči Gréckej národnej banke 0,50 miliardy €, spolu 6,75 miliardy €.
Takže, zo sumy 7,19 miliárd €, ktoré grécka vláda od dočasného eurovalu EFSF dostala (a to v rozpore s pravidlami) išlo obratom 94 percent na staré dlhy a úroky. A toto má akože Grécku pomôcť?
Zároveň sa udiali dve veci: Po prvé, dve miliardy dlhu prešli z MMF na európskych daňovníkov a po druhé, grécky dlh opäť narástol (nový úver je 7,19 miliárd €, z neho splatené staré úvery len 6,05 miliárd €). Gratulujem záchrancom!

A to je všetko čo sa stalo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka

Podujatie v SND vyšlo štát na pol milióna eur.

Dobré ráno

Dobré ráno: Biskupi kritizujú kňaza Kuffu len opatrne

KBS sa ozvala proti kňazovi, no až keď jeho strana išla do koalície s fašistami.

Stĺpček Petra Schutza

Ak sa spolieha na časový stres, opozícia pri hľadaní koalície hazarduje

Sulíkovi sa dá iba zaželať šťastie.


Už ste čítali?