Grecko zachrani Euro aj Eurozonu systemom ,,Slepí vedú slepých"

Autor: Robert vaculčiak | 21.7.2015 o 9:49 | (upravené 21.7.2015 o 17:37) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  115x

Včera Gréci uhradili všetky nedoplatky, potvrdil Medzinárodný menový fond (MMF). Aj Európska centrálna banka hlási, že Gréci načas splatili svoje záväzky.

Čo sa vlastne včera stalo?
Ako je známe, Grécko je bankrot a už koncom júna prestalo splácať svoje záväzky. Medzinárodnému menovému fondu neuhradilo Grécko niečo vyše dvoch miliárd € a Európskej centrálnej banke bolo včera splatných 3,5 miliardy €.
.
Aby sa eurohujeri mohli tváriť, že všetko je ok a politika „zachraňovania“ funguje, poskytol dočasný euroval EFSF v rozpore s pravidlami včera Grécku preklenovací úver vo výške 7,19 miliárd €. To sú ďalšie peniaze, ktoré nebudú nikdy splatené. Týchto 7,19 miliárd € bolo použitých nasledovne: Nezaplatené splátky voči Medzinárodnému menovému fondu 2,05 miliardy €, včera splatná splátka voči Európskej centrálnej banke 3,50 miliardy €, príslušné úroky pre ECB 0,70 miliardy €, splátka voči Gréckej národnej banke 0,50 miliardy €, spolu 6,75 miliardy €.
Takže, zo sumy 7,19 miliárd €, ktoré grécka vláda od dočasného eurovalu EFSF dostala (a to v rozpore s pravidlami) išlo obratom 94 percent na staré dlhy a úroky. A toto má akože Grécku pomôcť?
Zároveň sa udiali dve veci: Po prvé, dve miliardy dlhu prešli z MMF na európskych daňovníkov a po druhé, grécky dlh opäť narástol (nový úver je 7,19 miliárd €, z neho splatené staré úvery len 6,05 miliárd €). Gratulujem záchrancom!

A to je všetko čo sa stalo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Koľko nakazených má VW, Tesco či U. S. Steel? Top podniky bojujú i mlčia

O prepúšťaní a dosahoch veľmi hovoriť nechcú.

Minúta po minúte: Prezidentka odmieta sankcie za neúčasť na testovaní

Pribudlo ďalších šesť úmrtí na Covid-19, zomrel aj lekár z Oravy.


Už ste čítali?